Aktualności

Zapraszamy do zapoznania się z wydawnictwami projektu Biznestrans realizowanego z funduszy unijnych. W zestawieniu publikacji posiadamy dwie autorskie monografie dotyczące rozwoju przedsiębiorczości obszarów transgranicznych oraz dwie monografie współautorskie z dwóch organizowanych w ramach projektu konferencji. Publikacje zostały wydane w trzech wersjach językowych: polskiej, angielskiej i rosyjskiej. W przypadku chęci otrzymania publikacji prosimy o kontakt na: k.swierczewska.pietras@gmail.com. Publikacje są bezpłatne.

Więcej »

 

Współpraca transgraniczna

W dzisiejszym świecie, oprócz zjawiska globalizacji i integracji międzynarodowej, szczególną rolę w rozwoju społeczno – gospodarczym odgrywają działania na szczeblu regionalnym i lokalnym. Takie działania odbywają się w układach regionalnych, które obejmują obszary transgraniczne.

Czytaj więcej »

Rozwój przedsiębiorczości

Jednym z istotniejszych czynników współczesnego procesu rozwoju regionów jest przedsiębiorczość. Siła oddziaływania tego czynnika jest jednak zróżnicowana przestrzennie, co sprzyja powstawaniu dysproporcji rozwojowych nawet pomiędzy sąsiadującymi układami terytorialnymi.

Czytaj więcej »

Centrum Obsługi Przedsiębiorcy

Centrum Obsługi Przedsiębiorcy zostało utworzone na potrzeby zapewnienia powszechnego dostępu do informacji o możliwościach inwestycyjnych dla przedsiębiorców w badanych obszarach transgranicznych. W tym celu został stworzony Punkt Informacyjny, działający zarówno po stronie Lidera jak i Partnera Projektu.

Czytaj więcej »

Współpraca

powiat_hajnowskiPruzhany_citypowiat_bialskiMalorita_cityKamenets_cityBrest_citybilde-kopia28-logologoBPIG

 

 

 

 

Centrum Obsługi Przedsiębiorcy

Państwowa Szkoła Wyższa im. Papieża Jana Pawła II w Białej Podlaskiej
ul. Sidorska 95-97,
21-500 Biała Podlaska
e-mail: k.swierczewska.pietras@gmail.comKontakt

Biuro projektu:
Państwowa Szkoła Wyższa im. Papieża Jana Pawła II w Białej Podlaskiej
ul. Sidorska 95-97,
21-500 Biała Podlaska
e-mail: k.swierczewska.pietras@gmail.com


Facebook

Likebox Slider Pro for WordPress